У 22 містах України стартував проект ДТЕК «Енергоефективні школи»

Фото галерея

До проекту приєдналися 55 шкіл


У жовтні в 55 школах міст, сіл і селищ у восьми областях України відбулися урочисті запуски проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». У межах проекту учні шостих-восьмих класів вивчатимуть питання тепло- й енергозбереження в теорії і на практиці.

У результаті учні створять власні проекти підвищення енергоефективності своїх шкіл. Енергозбереження допоможе не лише економити кілька тисяч гривень на рік: у приміщеннях стане значно комфортніше. Завдяки втіленню подібних проектів температура в класах може підвищитися на 10-12 градусів взимку.

Перший, пілотний етап проекту «Енергоефективні школи» було реалізовано в лютому-травні 2013 року в 11 київських навчальних закладах. За підсумками проекту ДТЕК виділив гранти на реалізацію проектів із підвищення енергоефективності, розроблених учнями. П'ять шкіл, які розробили найкращі проекти зі зниження енергоспоживання і провели найбільш активну інформаційну кампанію, отримали по 180 тис. грн на втілення своїх проектів. Ще дві школи отримали по 20 тис. грн і 4 школи – по 15 тис. грн на впровадження одного з енергозберігальних заходів.

У жовтні проект підхопили ще 11 шкіл Києва, 11 шкіл Дніпропетровська, а також навчальні заклади ще в 20 містах присутності ДТЕК на сході, в центрі і на заході України. Школярі дізнаються, як виробляється електрична і теплова енергія, скільки вона коштує і як формуються тарифи, чому за неї потрібно платити вчасно і як її можна економити. Вони самостійно проведуть енергоаудит шкільних приміщень і спробують розрахувати, яким чином знизити втрати тепла. Курс «Основи теплопостачання та теплозбереження» вивчатимуть за спеціально розробленим підручником, а для школярів передбачено екскурсії на електростанції, теплоелектроцентралі та котельні.

– Ми прагнемо до того, щоб якомога більше людей розуміли цінність енергії і необхідність дбайливого з нею поводження. Навчання школярів і їхніх батьків правил енергозбереження – частина нашого соціального партнерства з регіонами, де працюють підприємства ДТЕК. У 2013 році ми направимо на соціальні проекти 120 млн грн, третину цієї суми – на роботу у сфері енергоефективності. Це і енергоаудити міст, і модернізація будівель соціальної сфери (школи, дитячі садки, спортивні комплекси) для зниження енергоспоживання. Цінність проекту «Енергоефективні школи» в тому, що діти вчаться берегти тепло й електроенергію не тільки в теорії, а й на практиці, на власному досвіді, і зможуть передати свій досвід іншим, – підкреслив директор із зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександр Толкач.